credits: Wszystkie elementy zawarte w nagłówku pochodzą z zestawów autorstwa Marta Van Eck Designs http://martavaneck.blogspot.com/

sobota, 1 kwietnia 2017

Rocznicowy art jurnal

Rocznica Ślubu, to dobry temat na wpis jurnalingowy.
Moi Rodzice świętują Złote Gody i powstał taki oto wpis inspirowany utworem Beatlesów:    https://vimeo.com/176129699  - aż trudno uwierzyć, że utwór ten  również ma 50 lat :O
Bo cóż  potrzeba, by przeżyć wspólnie pół wieku? 

 
Do zrealizowania tego projektu bardzo pomocny okazał się opis Dominiki, w jaki sposób wykonać bazę pod wpis oraz inspirujący post Romy.  Starałam się postępować zgodnie z opisem, chociaż dodałam nieco własnej inwencji i nieco gomodyfikując.
.
1. Najpierw przygotowałam bazę używając białej pasty akrylowej.

2. Następnym krokiem było przyklejenie różnych elementów o zróżnicowanej strukturze i kształcie czyli  pozostałości po tekturkach i naklejkach, skrawki koronek, taśma washi

3. Po wyschnięciu ostemplowałam tło czarnym tuszem a także wykonałam kilka motyli embossingiem na gorąco używając bezbarwnego tuszu i białego pudru oraz wykonałam murek przy użyciu maski i pasty strukturalnej gruboziarnistej. Wysuszyłam nagrzewnicą.
4.Przyszedł czas na wykorzystanie perełek w płynie i magica, którymi wykonałam mandalowe elementy wzbogacające tło pracy.
 
 
5. Ramkę ze zdjęciem oraz dziurkę od klucza przykleiłam za pomocą kleju, no i spryskałam kolorowymi 'mgiełkami', które wykonałam na potrzeby tej pracy z tuszów do drukarki. Psikałam przy tym obficie wodą, by uzyskać efekt jak najbardziej pastelowych kolorów. 
6. Po wyschnięciu dokleiłam tekst a także elementy dekoracyjne ( ptaszki, wycięte litery). Litery i serca zostały wypełnione glass-deco i obsypane brokatem i mikrokuleczkami.

 
7. Po całkowitym wyschnięciu jeszcze raz lekko naniosłam farbę akrylową, którą uprzednio rozprowadziłam wodą a także pochlapałam całą pracę. Dodałam jeszcze kilka plam z farby i wpis gotowy :)


Zgłaszam do zabawy:
https://essy-floresy.blogspot.com/2017/03/pastelowy-art-journal.html


Zapraszam również do zabawy Nie-kartkowe wyzwania, tam znajdziecie piękne prace inspirowane muzyką Beatlesów:
http://niekartkowo.blogspot.com/2017/04/wyzwanie-417-inspiracja-piosenka.html


4 komentarze:

 1. Brawo Marta!!! Piękny i wzruszający wpis. Kojarzyłam Cię do tej pory wyłącznie z kartkami i bardzo fajnie, że pokazałaś się z innej strony. Świetnie poradziłaś sobie z bazą, kompozycja bez zarzutu, kolorystyka dostosowana do okazji, ciekawe detale. Wyszło subtelnie i ze smakiem. Bardz się cieszę, że podjełaś moje wyzwanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny wpis. Na pierwszy rzut oka jest prosty i delikatny, ale wystarczy przyjrzeć się dokładniej żeby zobaczyć te wszystkie piękne detale.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysłowy ,romantyczny z mnóstwem ciekawych faktur, pięknie wyszło!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne kolory i fantastyczne detale! <3 Dziękuję za udział w wyzwaniu Romy i Essy-floresy.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)